O nás

Naším mottem je osobní soběstačnost, přičemž za důležité vyjádření soběstačnosti považujeme i nezávislost energetickou. Aktuální technologie i jejich dostupnost umožňují prakticky komukoliv z nás se energetické soběstačnosti přiblížit, ne-li ji zcela dosáhnout. Je nám jedno, co tvrdí mainstream – z vlastní zkušenosti víme, že rozumně užitá fotovoltaika skutečně funguje – příkladem budiž i tento eshop, jehož kompletní infrastrukturu napájí téměř zcela solární energie.

Prakticky použitelná ostrovní fotovoltaická elektrárna je natolik užitečná a spolehlivá, nakolik je inteligentní její automatizace.V oblasti nabíjení baterií je na trhu k dispozici mnoho použitelných řešení, od levných PWM regulátorů až po profesionální MPP trackery. Naproti tomu pro úlohy inteligentního řízení zátěží, přepínání sítí a řízení přebytků mnoho kompaktních řešení není.

Rozhodli jsme se proto na tomto eshopu nabízet některé komponenty důležité pro automatizaci ostrovních a poloostrovních provozů, především naše vlastní specializované softwarové vybavení pro malé průmyslové počítače SDS českého výrobce a na Linuxu běžící dohledový a analytický systém.

 

Čtěte dál!

 

Tým www.vati.cz

www.vati.cz © 2018