Vytěžovač přebytků VALC

Vytěžovač přebytků VALC
Model: VALC miner
Dostupnost: Na skladě
Cena: 1 990,00Kč
Množství:     - NEBO -   Přidat do seznamu přání
Přidat ke srovnání

Tento produkt je software pro SDS řady Macro nebo Micro.

V off-grid elektrárnách dimenzovaných na průměrně slunečné dny dochází zejména v letních měsících k výrazné nadprodukci elektřiny, kterou nedokáží pojmout baterie ani běžná spotřeba domácnosti. VALC tuto nadprodukci detekuje a umožňuje ji nasměřovat do balastní zátěže, kterou je většinou elektrický ohřev vody.

Napěťově řízený vytěžovač

Vytěžovač VALC-miner primárně sleduje napětí baterie. Uživatelsky je možné nastavit několik napěťových hranic, podle kterých vytěžovač pracuje.

Omezovač nabíjecího proudu

Je-li k SDS připojeno proudové čidlo měřící bateriový proud, můžete vytěžovač VALC-miner použít pro omezování nabíjecího proudu: přebývající proud je přepouštěn do balastní zátěže.

Detekce udržovací fáze

Üživatel může VALC-miner nastavit, aby spustil proces vytěžování až po ukončení absorpční nabíjecí fáze. Tuto volbu doporučujeme použít jen u těch systémů, ve kterých jsou baterie nabíjený jediným regulátorem, nebo vice regulátory se synchronizací nabíjecích fází.

Způsob regulace balastní zátěže

Vytěžovač VALC-miner lze nastavit tak, aby primární balastní zátěž reguloval pomocí PWM výstupu SDS (vhodné pro plynulou regulaci) nebo aby spínal D0 výstup SDS (skoková regulace). Na tyto výstupy lze pak připojit řídící vstupy SSR pro vlastní regulaci. Doporučujeme například SSR ERI DIN 30D 241000 (skoková regulace) nebo 012 PAC 244010 pro fázovou regulaci. Pro regulační SSR, které jsou řízeny napětím, je nutné PWM signál SDS převést na napětí 0-10V pomocí vhodného převodníku.

Odstupňování balastní zátěže

Nepodaří-li se uregulovat sledované veličiny (napětí, proud) primární balastní zátěží, připojí VALC-miner sekundární zátěž (sepne relé). VALC-miner je možné použít pro spínání jedné primární zátěže a dvou sekundárních.

Potřebujete další informace?

Kontaktujte nás.

Upozornění

  • tento produkt je software pro SDS Macro nebo SDS Micro a jeho součástí není HW nutný pro běh programu (SDS) ani jiné elektronické zařízení.
  • regulace pomocí vytěžovače VALC-miner nemusí být dostatečně rychlá na to, aby se vyloučila dodávka energie do veřejné sítě u on-grid systémů.
www.vati.cz © 2018