Vytěžovač přebytků VALC (verze on-grid)

Vytěžovač přebytků VALC (verze on-grid)
Model: VALC miner AC
Dostupnost: Na skladě
Cena: 2 490,00Kč
Množství:     - NEBO -   Přidat do seznamu přání
Přidat ke srovnání

Tento produkt je software pro SDS řady Macro nebo Micro.

Tato verze vytěžovače je určena pro ON-grid systémy bez akumulace. Vytěžovač se snaží minimalizovat přetoky do distribuční sítě tak, že v případě detekce přetoku aktivuje balastní zátěž (elektrický ohřívač vody nebo jiný regulovatelný spotřebič).


Zjednodušené schema zapojení:


Předpokladem správné funkce vytěžovače je měření výroby on-grid měniče a aktuální spotřeby z DS.

Způsob regulace balastní zátěže

Vytěžovač VALC-miner lze nastavit tak, aby primární balastní zátěž reguloval pomocí PWM výstupu SDS (vhodné pro plynulou regulaci) nebo aby spínal D0 výstup SDS (skoková regulace). Na tyto výstupy lze pak připojit řídící vstupy SSR pro vlastní regulaci. Doporučujeme například SSR ERI DIN 30D 241000 (skoková regulace) nebo 012 PAC 244010 pro fázovou regulaci. Pro regulační SSR, které jsou řízeny napětím, je nutné PWM signál SDS převést na napětí 0-10V pomocí vhodného převodníku.

Potřebujete další informace?

Kontaktujte nás.

 

Upozornění

  • tento produkt je software pro SDS Macro nebo SDS Micro a jeho součástí není HW nutný pro běh programu (SDS) ani jiné elektronické zařízení.
  • regulace pomocí vytěžovače VALC-miner nemůže být dostatečně rychlá na to, aby se vyloučila dodávka energie do veřejné sítě u on-grid systémů.
www.vati.cz © 2018