Od doby, kdy jsem začala vyvíjet na volné noze, a to je už nějaký ten pátek, používám domácí servery. Původně sloužil vlastně jen jako print a fileserver a šlo jen o další pc s MS systémem. V okamžiku, kdy jsem se seznámila s linuxem, stal se ze serveru zcela pod mou kontrolou nedocenitelný pomocník. Evoluce pak pokračovala logickou cestou – na vlastní server jsem si přesunula i své domény a spustila jsem i vlastní poštovní server a spoustu dalších služeb, které usnadňují vývoj, jako git, RMS a další. Dnes na tomto serveru hostuji více domén, a funguje k mé spokojenosti. A ve skutečnosti už provozuji serverů vícero, kvůli redundanci a především kvůli bezpečnosti.

Toto je díl 3 z 24 seriálu Projekt domácího serveru

Reálné schéma

Při plánovaných DC proudech před ATX zdrojem ve špičkách hodně nad 10A už není dobrý nápad další část výkonu propalovat oddělovacími diodami, takže jsem musela použít přepínací prvky.

Reálné schéma UPS

Funkce této UPS tedy splňuje požadavky výše, protože baterie UPS je připojena přímo na DCAC měnič, takže bez ohledu na stav napájení je měnič skutečně nepřerušitelně pod proudem, samozřejmě pokud je pojistka F2 i baterie v pořádku.

Potíž schématu výše je v tom, že UPS se základě řídícího signálu FVE OK připojí k FVE, nicméně ve stavu, kdy je v režimu FVE OK, je baterie UPS připojena k rozvodům FVE, takže baterie UPS se do nich může potenciálně vybíjet. V praxi to ale problém není, protože napětí DC rozvodů je díky lithiové hlavní baterii výše, než je napětí olověné baterie UPS.

Další díly seriálu<< Server 2: koncept UPSServer 4: komponenty UPS >>